תפריט סגור

שייט צפייה בלוויתנים

איסלנד היא בית לאינספור לוויתנים, ממגוון מינים ולאורך כל השנה. עם סיכויי צפייה מהגבוהים בעולם, גם לכם כדאי לפגוש את הענקים העדינים של איסלנד!

שייט מהוסאוויק

שייט מהוסאוויק בסירה גדולה

הצטרפו לשייט מבירת הלוייתנים האיסלנדית בצפון האי. השייט בסירה גדולה ונוחה ומתאים לכל המשפחה. החברה המבצעת North Sailing

שייט מהוסאוויק כולל צפייה בפאפינס בסירה גדולה

השייט הקלאסי מהוסאוויק עם הפלגה לאי Puffin ביתם של אלפי פאפינים שאתם ממש עומדים לפגוש! החברה המבצעת North Sailing

שייט מהוסאוויק בסירה מהירה כולל צפייה בפאפינס

להגיע קרוב יותר ללוויתנים עם סירות זודיאק מהירות. השייט מופעל על ידי חברת Gentle Giants ומשלב הקפה של אי הפאפין עבור צפייה בציפורים המתוקות של איסלנד.

שייט מאקוריירי בסירה גדולה

כנסו ללמוד על שייט הלוויתנים מבירת הצפון האיסלנדי, הלא היא אקוריירי. השייטים האלופים של הצפון ייקחו אתכם לנקודות הצפייה הטובות ביותר במפרץ! חברה מבצעת Elding

שייט לוויתנים מאקוריירי בסירה מהירה

מרחצאות מיוואטן הידועים בשמם "הלגונה הכחולה של הצפון" באופן לא מפתיע ממוקמים בצפון הקסום של האי. זוהי האחות הקטנה אך היפה לא פחות של הלגונה הכחולה המפורסמת יותר.

שייט מרייקיאוויק בסירה גדולה

השייט הקלאסי מרייקיאוויק במפרץ Faxaflói עמוס הלוויתנים ודולפינים מתוקים! חברה מבצעת Elding

שייט פרמיום בסירות RIB מרייקיאוויק

קבוצה קטנה בשייט פרמיום מרייקיאוויק אחר הענקים העדינים ושייטים מקצוענים, מומחים ללוויתנים!

שאלות נפוצות

מאד! בעיקר בעונת התיירות שיוטי הצפייה בלוויתנים מלאים עד אפס מקום ואם תחכה לדקה ה-90 סיכוי גבהו מאד שתישאר ללא מקום פנוי.

השיוטים מכל המפרצים באיסלנד מתהדרים בנתון גבוה מ- 90% של סיכויי הצפייה בלוויתנים. לכן בסבירות גבוהה מאד שאכן תראה לוויתנים אך זה לא מובטח ויש לזכור זאת. אלה בעלי חיים חופשיים העושים כרצונם ואין למדריכי השייט שליטה עליהם. יחד עם זאת המדריכים המנוסים ידעו לקחת אתכם לנקודות צפייה הטובות ביותר, עם הסיכויים הטובים ביותר לפגוש את הענקים העדינים.

למרות שהשיוטים מהוסאוויק בצפון נחשבים למומלצים ביותר, אם לומר את האמת, סיכויי הצפייה מכל אחד מהמפרצים מהם יוצאים השיוטים, דומים מאד. לכן, המלצתנו היא דווקא להזמין את השייט במקום שמסתדר הכי טוב עם המסלול שלך ולאו דווקא בגלל יתרון בסיכויי ההצלחה.

השייט בסירות המהירות מכסה שטחים נרחבים יותר ובמהירות גדולה יותר ולכן סיכויי הצפייה בלוויתנים עם סירות אלה גבוה יותר. עם הסירות הקטנות גם תוכלו להגיע קרוב יותר ללוויתנים ולכן ההמלצה שלנו היא לנסות ולהצטרף לשייט המהיר. אולם, אם יש לך ילדים קטנים מגיל 7, או אם לא בא לך לשלם מחיר כפול, השייט בסירות הגדולות (והאיטיות) הוא האופציה המומלצת עבורך.

תצפה להודעה על הביטול, 24 שעות לפחות טרם מועד השייט. כמו כן יוצא לך במידת האפשר שייט בתאריך אחר (בהתאם למסלול שלך ולהיצע השיוטים של החברה המפעילה ממנה הזמנת את השייט) או החזר מלא של הכסף. שיוטים נוטים להתבטל (בעיקר בחורף) בשל תנאי מזג אוויר וזה יהיה חכם בכל מקרה לבדוק 24 שעות לפני השייט שאכן הוא יוצא.

עבור כל השיוטים המופיעים אצלנו באתר לא ידרשו דמי ביטול עבור כל הודעת ביטול שתתקבל עד 24 שעות ממועד השייט. במידה והשייט כבר שולם במלואו, כל כספך יוחזר.

בהחלט לא! תוכלו להרגיש בטוחים במאת האחוזים גם על הסירות הגדולות וגם על המהירות. החברות המפעילות וותיקות ומאד מקצועיות, הבטיחות היא מעל הכול.

במידת הצורך תקבלו חליפות סערה / מעילים ובחלק מהשיוטים אם תרצו יפנקו אתכם גם בשמיכה.

אם אתה חושב שמפגש אחד עם הענקים לא יספיק לך, או שיש חשש שדווקא בשייט שלך לא תראה לוויתנים, זה יכול להיות מעשה חכם. מאחר וכל השיוטים ניתנים לביטול עד 24 שעות טרם מועד השייט, אז גם תוכל תמיד להתחרט עד ממש הרגע האחרון.

אז למה דווקא שייט לוויתנים באיסלנד?

תערובת של זרמי מים חמים וקרים הזורמים אל מפרצי איסלנד הרדודים, הפכו את איסלנד לבית גידול ותחנת עגינה ליותר מעשרים מיני לוויתנים המופיעים לאורך כל השנה במפרצי האי. הסיכוי שתפגשו כמה מהם בשייט שמיועד בדיוק לזה, הוא גבוה מאד ביחס לכל מקום אחר בעולם. השיוטים יוצאים בעיקר מהנמלים ברייקיאוויק, הוסאוויק ואקוריירי, אך גם מ- Hauganes בצפון ומ- Ólafsvík שבחצי האי סנייפלסנס. אם אתם פריקים של לוויתנים תוכלו להזמין שייט משני מפרצים או יותר וכך להגדיל את סיכויי הצפייה בענקים.

מתי העונה המומלצת לשייט לוויתנים באיסלנד?

את הלוויתנים ניתן לראות באיסלנד כל השנה, אולם לקיץ יש שני יתרונות ברורים על כל עונה אחרת בשנה. הראשון – הענקים נוטים לבלות את החורפים ליד קו המשווה, שם הם מתרבים. לקראת הקיץ יש תנועה לכיוון הקטבים, לכיוון איסלנד.  השני – הרבה פחות שיוטים מתבטלים בקיץ והרבה יותר נעים וכיף על סיפוני הסירות בקיץ בהשוואה לחורף.

סוגי השיוטים:

שייט בסירה גדולה – אלה סירות גדולות שמאכלסות עשרות נוסעים ואף יותר מכך. הסירות לא מהירות (לכן לרוב השייט לא יהיה קצר יותר משעתיים וחצי) אך לחלוטין מותאמות למשימה. את הסירות עוטף סיפון מותאם היטב לצפייה בענקים. בחלק מהסירות יהיו שניים או שלושה סיפונים. תוכלו להנעים חלק מהשייט בטרקלין מחומם עם קפיטריה ושוקו חם. גם מהטרקלין מתאפשרת צפייה החוצה דרך חלונות ענקיים. לשייט בסירות אלה ניתן לעלות בכל גיל ולכן הוא מתאים מאד למשפחה עם זאטוטים. כמו כן המחיר שלו ביחס לסירות המהירות (מיד נגיע אליהן) הוא לרוב חצי, עוד יתרון חשוב.

שייט בסירה מהירה (RIB) – סירות ה- RIB המהירות הן סירות זודיאק (בדומה לאלה של הקומנדו הימי) המיועדות ללא יותר מ-12 נוסעים. הסירות מכסות שטחים נרחבים בזמן קצר ויכולים להגיע ללוויתנים קרוב יותר בהשוואה לסירות הגדולות. לא תקבלו כאן שוקו חם בסיפון (כי אין סיפון) ולא תוכלו להתחמם בטרקלין הסירה (כי גם הוא לא ממש קיים), אבל לחלוטין הסיכוי שלכם לפגוש לוויתנים הוא הגובה ביותר! השייט לא מתאים לילדים קטנים ומחירו כפול מזה בסירות הגדולות, אבל אם אתם בעניין של לראות לוויתנים, זהו השייט הטוב ביותר שתוכלו לעלות עליו.

שייט לוויתנים בשילוב צפייה בפאפינס – זהו שייט שיוצא עם שני סוגי הסירות (גם הגדולות וגם עם ה- RIB המהירות) אך משני נמלים בלבד, מהנמל הישן ברייקיאוויק ומהוסאוויק בצפון. מלבד לוויתנים תוכלו לצפות בציפור הלאומית של איסלנד בבית הגידול הטבעי שלה. הפאפינס מקננות באיסלנד ממאי ועד סוף אוגוסט, חלון הזמן של השיוטים הנפלאים האלה. מהוסאוויק יוצאים שיוטים המשלבים צפייה בפאפינס באי (הלא מיושב) Puffin Island, ביתם של מספר מושבות ציפורים. עם השייט מרייקיאוויק תפגשו את הציפורים באיים Akurey ו- Lundey (אף הם לא מיושבים) שגם הם בית חם לאלפי ציפורים. 

איזה סוגי לוויתנים אתם עומדים לפגוש באיסלנד?

המגוון עצום! כאמור, יותר מ- 20 סוגי לוויתנים מקיפים את האי ומבקרים באופן קבוע במפרציו השונים. לכל מפרץ זרמי מים עם טמפרטורות שונות ולכן כל מפרץ מושך סוגים שונים של לוויתנים. אלה הם הנפוצים ביותר.

לוויתני מינקי (Minke Whale) – זה כנראה הלוויתן הנפוץ ביותר באיסלנד ותוכלו לראות אותו מכל מפרץ ממנו יוצאים שיוטים לצפייה בענקים. זהו לא לוויתן ענק, בטח לא לעומת אחיו הגדולים יותר, אך גם הקטנטן הזה יכול להגיע לכמעט 10 מטרים! הלוויתנים מגיעים לאיסלנד בקיץ ורובם יעזבו בחורף למעט כמה שיתעכבו ויישארו גם למספר חודשי חורף (יש כאלה כל שנה).

לווייתן גדול-סנפיר (Humpback whale) – ענקים אלה יכולים להגיע ל- 15 מטרים ואך יותר. הם הרבה פחות ביישנים מאחיהם מזן ה- Minke, ואפשר לומר שה אפילו די שחצנים (לשמחתנו). לגמרי סביר שתפגשו כאלה בשיוטים בצפון ולא פחות סביר שהלוויתן ידאג לתת Good show.. הם מתים על זה!

לוויתן קטלן (Orca וגם Killer whale) – מגיע לגודל של 10 מטרים ומפורסם בזכות חוכמתו ויכולות הצייד המפותחות שלו. סביב איסלנד חגים 5,000 קטלנים בקרוב, אך אלה לוויתנים שקשה יותר לראות. הקטלנים לא נוהגים לשהות באותה נקודה לפרק זמן שאינו קצר, מה שהופך את הצפייה בהם למורכבת יותר. לצפייה בקטלנים מומלץ לצאת בקיץ (תקופה בה הם נוהגים להתקרב לחוף) ולהצטרף לשייט בסירה מהירה. את הקטלנים באיסלנד פוגשים בשיוטים היוצאים מהנמל באולפסוויק.

לוויתן כחול (Blue whale) – זהו לוויתן עצום המגיע לאורך של יותר מ- 30 מטר ולמשקל בלתי נתפס של 150 טון! מעריכם כי 1,000 לוויתנים כאלה חגים סביב איסלנד. זהו זן שנפגע קשות מציד בשנים עברו. שנת 1960 החוק האיסלנדי לא מאפשר יותר את הצייד ומאז לא ניצוד ולו לוויתן כחול אחד. בעצם נכון להיום הדבר היחיד שצד אותו, זהו הקטלן.

הלוקיישנים מהם יוצאים השיוטים

רייקיאוויק – בירת איסלנד היא יעד אסטרטגי לכל מטייל באי. הרבה מטיילים יתחילו את הטיול בעיר וחלק גדול מהם גם יסיים אותו שם ולכן שייט הלוויתנים שיוצא מהנמל הישן של רייקיאוויק, באופן טבעי פופולרי מאד ועמוס לאורך כל עונת התיירות. כל השיוטים הם למפרץ Faxaflói ועם חלקם תוכלו להגיע לאיים Akurey ו- Lundey לטובת צפייה בפאפינס. מהנמל יוצאים שיוטים הן בסירות גדולות והן בסירות RIB קטנות ומהירות. בשיוטים שיוצאים מרייקאוויק תפגשו את לוויתני המינקי, את לוויתן גדול-סנפיר ואת דולפין לבן הגב.

הוסאוויק – נחשבת לבירת הלוויתנים האיסלנדית וללא ספק הלוקיישן המועדף של המטיילים לשייט אחר הענקים. הוסאוויק עם פחות מ 2,300 תושבים, היא עיירת דיג בצפון איסלנד הממוקמת לחופו של מפרץ Skjálfandi. לעיירה יצא שם עולמי בכל הקשור לצפייה בלוויתנים והשייט בסירה גדולה שיוצא מנמל העיירה, נחשב בעיני רבים לשייט הלוויתנים המקורי של איסלנד. למפרץ Skjálfandi יוצאים שייוטים בסירות גדולות ושיוטים בסירות RIB מהירות שחלקן ייקחו אתכם גם להקפה סביב Puffin Island לצפות במושבות הפאפינס המקננות באי. מלבד לוויתני המינקי ולוויתני גדול-סנפיר, עם מעט מזל תפגשו גם את הלוויתן הכחול ואת הדולפין לב הגב.

אקוריירי – בירת הצפון של איסלנד הינה עיירה עם קצת יותר מ- 18,000 תושבים הידועה בשיוטי הצפייה בלוויתנים היוצאים מהנמל שלה למפרץ Eyjafjörður הארוך ביותר באיסלנד. גם מכאן תוכלו לבחור אם להצטרף לסירה גדולה או מהירה וגם מאקוריירי הסיכויים שתפגשו בענקים הם גבוהים ביותר בכל קנה מידה. במפרץ Eyjafjörður תפגשו את אותם מינים שתפגשו בשיוטים מהוסאוויק.

Hauganes – כפר איסלנדי זעיר של 120 תושבים וממוקם במרכזו של מפרץ Eyjafjordur. מישוב פועלת חברה יחידה המפעילה שיוטים בסירות גדולות בלבד. 

דאלוויק – ממוקמת מספר קילומטרים צפונית לאקוריירי וחולקת אתה את אותו מפרץ ואותם לוויתנים, זוהי עיירת דיג קטנה עם 2,100 תושבים בקרוב. גם כאן פועלת חברה אחת המוציאה שיוטים בסירות מהירות בלבד ומתפארת ב- 98% הצלחה בצפייה בלוויתנים. 

אולפסוויק – עיירת דייג עם 1,00 תושבים בקרוב הממוקמת בחצי האי סנייפלסנס במערב איסלנד. את הלוויתנים תפגשו במפרץ Breidafjordur ומלבד אלה שהזכרנו בלוקיישנים הקודמים, כאן אם יתמזל מזלכם תוכלו לפגוש גם את הקטלן.

הכירו את החברות המובילות:

חברת Elding:
אחת החברות הוותיקות והמוערכות בתחום. חברת Elding אחראית על אלפי שיוטים היוצאים כל שנה מרייקיאוויק ומאקוריירי בצפון, בסירות גדולות ובסירות RIB מהירות.
אתר: elding.is
נקודת מפגש רייקיאוויק: https://g.page/EldingWhaleWatching?share
נקודת מפגש אקוריירי: https://g.page/whalewatchingakureyri?share

חברת Special Tours:
מפעילה שיוטים לצפייה בלוויתנים כבר למעלה מ- 25 שנה. ברשות החברה סירות גדולות וסירות קטנות, מהירות. חלק מהשיוטים משולבים עם צפייה בפאפינס ובחלקם, בהתאם לעונה ולשעת השייט, תשולב גם צפייה באורות הצפון. כל השיוטים של החברה יוצאים מהנמל הישן ברייקיאוויק.
אתר: https://specialtours.is/
נקודת מפגש רייקיאוויק: https://g.page/specialtoursiceland?share

חברת North Sailing:
מחלוצי השייטים אחר לוויתנים. ממוקמים בעיירה הוסאוויק בצפון האי. החברה מוצאיה שיוטים בסירות גדולות בלבד. 
אתר: https://www.northsailing.is/
נקודות מפגש: https://g.page/northsailingwhalewatching?share

חברת Láki Tours:
מוציאה שיוטים מ- Ólafsvík בחצי האי סנייפלסנס במערב איסלנד ומ- Hólmavík בפיורדים המערביים. כל השיוטים יוצאים בסירות גדולות (סה"כ יש לחברה 3).
אתר: 
נקודת מפגש ב- Grundarfjordur: https://goo.gl/maps/x5JqZVX9hFWVAcTj7
נקודת מפגש בסנייפלסנס: https://goo.gl/maps/k8H6SS6R49Fix5Yz5