תפריט סגור

צפון איסלנד

לגונות קסומות, תופעות גיאותרמיות נדירות ומפלים עצומים. ברוכים הבאים לצפון איסלנד!

צפון איסלנד היא ממלכה בפני עצמה ורוב הטיולים לאיסלנד כוללים חבל ארץ מדהים זה. האטרקציות אינסופיות ושייט הלווייתנים המפורסם של איסלנד זה בדיוק כאן! העיר הגדולה בצפון היא אקוריירי ולאורך החוף פזורים כפרים רבים המתפרנסים מדייג וכיום גם מענף התיירות. מטיילים בצפון צופים בלווייתנים ובפאפינס, רוכבים על סוסים באזור סקגפיורדור, רוחצים בלגונות חמות, מצטרפים לפעילויות דייג, גולשים בשלג וכל זאת לצד מקומות ומראות קסומים וייחודיים לצפון האי. חלק מהמפלים היפים באיסלנד נמצאים בצפון, פיורדים מפוארים ועמקים פוריים.

האטרקציות של צפון איסלנד

סקגפיורדור – חבל מגדלי הסוסים

זהו חבל מגדלי הסוסים של איסלנד ולכן גם הרבה חוות וסוסים איסלנדית יפיפיים, אך ממש לא רק! סקגפיורדור תוחם את צפון איסלנד מהמערב, מערבה ממנו אלה הפיורדים המערביים. זהו אזור ירוק והררי, חרוץ על ידי עמקים ונחלים. הישובים המרכזיים באזור הם ורמהליד הגדול מבניהם, סאוד’אורקרוקור ובלונדוס. שאתם באזור מומלץ מאוד לטייל באגם Áshildarholtvatn, ברצועת החוף בין Héraðsvötn לסאוד’אורקרוקור שם תוכלו לצאת לרכיבה על סוסים, מפל מפל רייקיאפוס שלא רחוק מורמהליד ומומלץ מאוד לצאת בקיץ לשייט לאי דראנגיי שנמצא במפרץ סקגפיורדור ולצפות בתוכוני הים של איסלנד, הפאפינס. בין מקומות הלינה באזור ניתן למצוא את Hótel Varmahlíð, את Hestasport Cottages, את Hótel Blanda ועוד לא מעט בקתות וגסטהאוס.

חצי האי וטסנס

חצי האי חוצץ בין אזור סקגפיורדור לבין הפיורדים המערביים. זהו מקום מושבם הגדול ביותר של כלבי ים באיסלנד. למרות המספר הגדול שלהם, תוכלו לצפות מהם די מרחוק (מבקתות שנבנו למטרה זו) וזאת כדי לא להטרידם. מומלץ להצטייד במשקפת. נקודה מעניינת בצי האי הוא הסלע Hvitserkur שבעיני רבים מזכיר טרול.

חצי האי של הטרול

חצי אי זה בצפון איסלנד מתחיל באזור סאוד’אורקרוקור וממשיך עד אקוריירי בחלקו המזרחי. זהו אזור הררי ויפיפה, חרוץ על ידי עמקים ונחלים. עצירה בכפר הדייגים הציורי Siglufjörður היא חובה ואם מסתדר לכם ללון שם נסו את Sigló Hótel.

אקוריירי – בירת הצפון

זוהי העיר הגדולה ביותר בצפון איסלנד והשנייה בגודלה באיסלנד אחרי רייקיאוויק. אקוריירי זו עיר נמל עם 20 אלף תושבים וידועה במג האוויר הנוח שלה בשל מיקומה המוגן בהרים. בחורף הטמפרטורה הממוצעת היא 0 מעלות. מהעיר יוצא שייט לווייתנים

מפל גודפוס

לאחר שהתמסרו לנצרות, את פסלי האלילים זרקו האיסלנדיים למפל האלים, Godafoss. כך לפחות מספרת האגדה. זהו מפל מרהיב מזרחית לאקוריירי עם שביל גישה מאוד נוח המתאים לכל אחד. המפל בצורה פרסה ענקית מחולק למספר מפלי משנה המקנים לו את המראה הכול כך עצמתי. שאתם בעיר מומלץ מאוד לסייר בחלק העתיק שלהם, לבקר בגן הבוטני ובכנסיית Akureyrarkirkja.

אגם מיוואטן

אגם מיוואטן וכל נקודות העניין סביבו הם גן עדן למטיילים ולצפרים בפרט. האגם ממוקם במרכזו של אזור געשי ותחושו זאת בכל צעד באזור. בין הנקודות המעניינות שמאוד כדאי לבקר בהן באזור האגם תמצאו את הגעש קרפלה, את דימובורגיר עם סלעי הלבה המאפיינים אותו, את הר הגעש קוורפיאטל, את אתר הבוץ המבעבע קוורארונד ואת ליירניוקור, אזור המאופיין בפעילות גיאותרמית ערה. בסמוך לאגם מיוואטן נמצאות מרחצאות מיוואטן, בריכת מים חמים ענקית המזכירה מאוד את הלגונה הכחולה, מקום מעולה לסיים בו את יום הטיול באזור האגם.

הוסאוויק – בירת הלוויתנים

עיירת דייג קסומה וציורית ממוקמת בחלקו הצפון מזרחי של האי במפרץ Skjálfandi. בעיירה לא יותר מ 2500 תושבים ומיקומה בעומק הפיורד הופך אותה לאחת היפות באיסלנד. מכל מקום שלא תביטו תראו הרים עצומים עם פסגות מושלגות השייכים לפיורד היפיפה העוטף את הישוב. אך הוסאוויק קנתה את שמה לא בזכות יופייה אלה בזכות הלווייתנים בחופיה. לאורך כל השנה יוצאים מהוסאוויק אלפי שיוטים מודרכים על מנת להצליח לצפות בענקים המופלאים האלה. שיוטי הלווייתנים מהוסאוויק ידועים בסיכויי ההצלחה מרשימים ביותר עם יותר מ 95% שאכן תפגשו לווייתנים. נין לצאת גם לשיוטים המשלבים צפייה בתוכני הים של איסלנד, הפאפינס. אם אתם בביקור בעיר אל תפספסו את מרחצאות GEOSEA – רק עבורן שווה להגיע לצפון איסלנד.

פארק יוקולסארגליופור

זהו ללא ספק אחד הפארקים המיוחדים והיותר יפים באיסלנד. ביקור באזור הפארק אולי ממחיש בצורה הטובה ביותר את צפון איסלנד. הפארק הוקם על מנת להגן על הקניון המרהיב שבמרכזו זורם נהר יוקולסה. מקורו של הנהר הוא בקרחון הענק ואטנאיוקול והא זורם לים דרך מפרץ Öxarfjörður. זהו אזור וולקני המתפרס על פני 150 קמ”ר. הקניון עצמו הוא אחד הארוכים באיסלנד ובנקודות העמוקות שלו מגיע לגבהים של עד 100 מטר. עמק אסבירגי ומפל דטיפוס את שתי הנקודות המפורסמות ביותר בפארק.

קניון אסבירגי

אחד המקומות הקסומים באיסלנד. ההליכה בקניון “תזרוק” אתכם בקלות לסיפור של עמי ותמי ובריכת המים בעומק הקניון המכוסה בצמחים יפיפיים רק תחזק את ההרגשה. צורתו של אסבירגי הוא כצורת פרסה ענקית עטופה בקירות סלע וולקני. ניגודי הצבעים בקניון יוצרים את המראה במיוחד שלו והצמחייה הפראית בכל מקום הופכת אותו ליחיד במינו. מסלול הליכה מסומן וקליל ייקח אתכם עד לבריכת המים הענקים בסופו של הקניון.

מפל דטיפוס

העצמתי ביותר מבין כל מפלי אירופה. המפל ניזון ממימיו המופשרים של הקרחון העצום ואטנאיוקול. שיעור הספיקה של דטיפוס עומד על ממוצע של 193 מטר מעוקב בשנייה והעצמה הזו בלתי ניתנת לתיאור. קיימים שני צירים המובילים למפל, לשניהם ניתן להגיע עם רכב שאינו 4×4, ציר אחד מערבית למפל והשני מזרחית לו. מפל דטיפוס שייך לשמורת יוקולסארגליופור, בנהר Jökulsá á Fjöllum. גובה המפל 44 מטרים.

פעילויות מומלצות בצפון איסלנד

שייט לווייתנים

שייט הלווייתנים המפורסם ביותר באיסלנד הוא בצפון. תוכלו לצאת לשייט מאקוריירי או מהוסאוויק שנחשבת לפופולרית ביותר למטרה זו. סיכויי הצפייה בלווייתנים באיסלנד הם מהגבוהים בעולם ולכן זו בהחלט פעילות עם תמורה גבוהה לכסף. השיוטים יוצאים לאורך כל השנה כמה פעמים ביום, במידה והים גבוה מדי השייט יבוטל וכפסכם יוחזר. מומלץ מאוד להזמין פעילות זו מראש. חלק משיוטי הלווייתנים משלבים גם צפייה בתוכני ים (אלה מהוסאוויק) וחלקם מציעים סירות קטנות ומהירות שניתן להגיע איתן קרוב לענקים.

השייט הקלסי מהוסאוויק

שייט לוויתנים מהוסאוויק

שייט לוויתנים מאוקוריירי

מרחצאות חמים

בצפון ממוקמות שתיים מהלגונות החמות הכי אטרקטיביות באי. מרחצאות מיוואטן (בסמוך לאגם) הן הוותיקות והמפורסמות יותר, אך לא רחוק אך, בעיירת הדייג הוסאוויק, נמצאת בריכת GEOSEA המדהימה, שגם עבורה כדאי להתאמץ. שני המקומות מאד מומלצים!

מרחצאות מיוואטן

מרחצאות GEOSEA בהוסאוויק

רכיבה על סוסים

סקגפיורדור הוא אזור מושלם לצאת לטיול על סוסים איסלנדים. זהו חבל הארץ עם מספר מגדלי הסוסים הגדול ביותר באיסלנד. תוכלו לצאת לטיול קצר או של יום שלם ולהגיע למקומות נסתרים עם הסוסים שרק בעלי החוות מכירים. כל הציוד הנדרש והדרכה תקבלו מאנשי החווה החביבים.

רכיבה על סוסים בסקגפיורדור

מסעדות מומלצות בצפון

Askaffi – ורמהליד
בית קפה מסורתי עם עוגות ביתיות.
כתובת: Varmahlíð, איסלנד
טלפון: 354 699 6102

Brimslod Atelier – בלונדוס
מסעדה סקנדינבית
כתובת: ‪Brimslod 10‬, בלונדוס 540 איסלנד
טלפון: 354 899 1199

Noa Seafood Restaurant‬ – אקוריירי
מסעדת מאכלי ים
כתובת: Hafnarstræti, Akureyri, איסלנד
טלפון: 354 461 2100

Kaffi Ilmur‬ – אקוריירי
בית קפה עם ארוחות בופה
כתובת: Hafnarstræti 107b, 600 Akureyri, איסלנד
טלפון: 354 571 6444

Strikid‬ – אקוריירי
מאכלי ים
כתובת: Skipagata 14, Akureyri, איסלנד
טלפון: 354 462 7100

Bryggjan‬ – אקוריירי
פיצה מעולה
כתובת: Strandgata, Akureyri, איסלנד
טלפון: 354 440 6600

Eyri Restaurant Veitingahús – Hjalteyrarvegur
מאכלי ים – משפחתי
כתובת: Hjalteyrarvegur, איסלנד
טלפון: 354 618 3716

Naustid‬ – הוסאוויק
מאכלי ים
כתובת: Ásgarðsvegur, Húsavík, איסלנד
טלפון: 354 464 1520

Restaurant Salka
מסעדת סטייקים
כתובת: Garðarsbraut 640, Húsavík, איסלנד
טלפון: 354 464 2551

Eldey Restaurant‬ – מיוואטן
מסעדה אירופאית במלון Laxa
כתובת: Olnbogaási 660 Mývatn, Mývatn, איסלנד
טלפון: 354 464 1900

Vogafjos Cowshed Cafe – מיוואטן
אוכל סקנדינבי
כתובת: Vogar, 660 Myvatn, איסלנד
טלפון: 354 464 3800